Články, komentáře a postřehy

Na zpoždění už si mnozí z nás zvykli a bereme ho jako nedílnou součást cestování, jenže to vypadá, že si budeme muset začít zvykat i na lži ze strany Českých drah...

České dráhy v posledních letech ve velkém modernizují svůj vozový park, některé vozy modernizují, některé kupují repasované z Rakouska a jiné kupují úplně nové. Ve druhé třídě jde nepochybně o příjemnou změnu, klimatizace, WiFi, polohovatelné sedačky nebýval ve druhé třídě standard a od koženkových lavic je posun skutečně znát.

Čas od času nastane ten nevšední den, kdy člověk musí opustit klid a teplo místního okresního či krajského soudu a vyrazit do jednoho z justičních velkoměst, ať už do toho, kde mají všeho nejvíc, politiků, vražd i všeználků, anebo do toho, kde mají nejlepší grilovaná žebra, nejkrásnější ženy a nejošklivější nádraží.

České dráhy ve snaze demontovat článek od Pana Aleše Petrovského vydaly stanovisko plné naprosto nesmyslných výmluv a dokonce i lží. Toto stanovisko si zde dovolím postupně tvrzení od tvrzení rozebrat. Tudíž dejme se do toho!

Praha/Plzeň - "Dámy a pánové, vítáme vás v rychlíku vyšší kvality číslo sedm set sedmdesát jedna, Radyně...," takto vítá cestující automatizované hlášení ve vlacích kategorie Rx, kterou zavedly České dráhy na začátku platnosti jízdního řádu 2014/2015. Slibováno bylo, že na těchto vlacích budou řazeny kvalitnější vozy, které byly ještě nedávno...